MUZEJA JAUNUMI
Uzzini aktuālāko informāciju par notikumiem muzejā
ROKDARBI UN SARUNAS
15.06.2024.
Domājot par vasaru un Līgosvētkiem, mūsu darbu plānā paredzēts:
apliekamie brunči, zvanveida un pussalas brunči - piegrieznes, shēmas un nepieciešamā auduma aprēķināšana; izšūšana; tamborēšana; dažādi rokdarbu jautājumi un risinājumi;
Ieplāno 2-3 kvalitatīva darba stundas jaukā un atbalstošā kompānijā!
Dalības maksa - 10 Eur
Vairāk informācijas zvanot - T. 29279516 (Sanita, "Miķeļa" muzejpedagogs)
Uz tikšanos!
DVIEĻU STĀSTI
18.05.2024.
Atzīmējot Starptautisko muzeju dienu sestdien 18.maijā pl.12.00
AK Miķelis muzeja Lauku sētā atklājām izstādi “Dvieļu stāsti”
Izstādē redzami: TLM pulciņa “Labieši” un studijas “Vērtes” dalībnieču mantotie un pašu darinātie dvieļi.
Dvieļus jau sendienās darināja un izmantoja. Ir bijuši dvieļi: pūram un dāvināšanai, ir bijuši saimnieciskai vajadzībai un praktiskai izmantošanai; svētdienai - ar ko telpu izrotāt un svētku dienai – godiem, kāzām kristībām, … . Arī mūsdienās dvieļi tiek darināti un dažādi izmantoti gan dāvinot, gan ikdienā praktiski lietojot - ir dvieļi mutei, kājām, traukiem, dvieļi pludmalei un pirtij, … un mūsdienās arī pat papīra dvieļi.
Lauku sētas Mazajā klētī skatāmi TLM pulciņa “Labieši” dvieļi. Trīs no tiem ir darināti pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados kā pūra dvieļi, trīs ir austi ap to pašu laiku, bet pie tamborētām mežģīnēm tikuši 2023.gadā. Dažiem dvieļiem audumi ir pašausti, bet lielākajai daļai rūpnieciski ražoti, jo kopīgā projekta mērķis bija tamborēt mežģīnes. Lielākā daļa dvieļu ir darināti 2017.gadā, bet pa kādam top joprojām un jaunākie ir darināti 2023.gadā.
Lauku sētas dzīvojamā mājā ir skatāmi dažādi dvieļi, ko studijas “Vērtes” dalībnieces ir mantojušas no vecmammām un darinājušas pašas. Dvieļi: mantoti, pašausti un rūpnieciski austi. Mežģīnes: mantotas, pašu darinātas un rūpnieciski ražotas. Šis ir stāsts par dvieļu tapšanu, par materiālu, izmēru un rakstu izvēli, par tradicionālo amatu prasmēm. Stāts, kas ir tikai neliela daļa no darbu procesiem un skatāmā rezultāta dvieļus pētot; idejas, materiālus un rakstus meklējot; prasmes apgūstot un praktizējot - aužot, tamborējot, mācoties, kļūdoties, … un turpinot darīt.
SATIEC SAVU MEISTARU
21.04.2024.
Padomāsim un parunāsim par lina krekliem un kleitām: arheoloģiskiem, etnogrāfiskiem, mūsdienīgiem.
Par materiālu un instrumentu izvēli, tērpa izvēli, mēru noņemšanu, izšūšanu un sašūšanu.
Praktiskajā daļā izšūsim Zemgales greznā krekla divvirziena izvilkuma paraudziņu.
Dalības maksa - iegādājoties muzeja ieejas biļeti
Vietu skaists ierobežots, tādēļ ilgi nekavējies, un piesaki savu dalību, zvanot
T. 26443496
Tiekamies!
Studija "Vērtes"
DABA MOSTAS
07.04.2024.
Pavasaris, Lieldienas un Putnu dienas – Daba mostas!!! Uz izzinošām aktivitātēm, sarunām un darbnīcām: par putniem, par kokiem, par augiem, kā lielus tā mazus aicināja AK Miķeļa komanda.
Lauku sētas mazajā klētī varēja uzzināt par putniem, ko pēdējos sešos gados Dabas aizsardzības pārvalde pasludinājusi par gada simbolu, kā arī dzeņveidīgo, baložveidīgo sugām un bezdelīgu dzimtu. Izvēloties sev tīkamo putnu varēja atveidot to pagatavot no dzijām. Paldies studijas “Vērtes” radošajām meitenēm par palīdzību mezglu siešanā, pušķu un putnu gatavošanā. Informācija un materiāli par putniem iegūti sadarbojoties ar Latvijas Ornitologu biedrību Putnu dienu pasākumu ietvaros.
Lauku sētas dzīvojamās mājas saimnieku galā atpazīt, kuram kokam nogrieztie zari pieder, aicināja AK Miķeļa dārzniece. Kā izrādījās, ātrumā ievas tiek jauktas ar bērziem, bet ozols un kļava tuvumā ir pārsteidzoši tievi. Savukārt saimes galā ar zināšanām par augiem latvju sētā, par to izskatu, augšanu un izmantošanu pārtikā dalījās herbaliste un sēklu lološanas vēstnese Vineta Skalberga. Lazdu skaru kēksiņi un gārsu pesto patīkami pārsteidza apmeklētāju garšu kārpiņas.
Uz Lauku sētas atvēršanas svētkiem bija ieradušies prāvs pulks ar zinātkāriem viesiem, kas nesteidzīgi baudīja vidi, lasīja un pētīja, aprunājās, klausījās un fotografēja kā sevi, tā informatīvos materiālus.
Atpūtas kompleksa Miķelis muzejs ir privāts muzejs, kas lolo un kopj 20. gadsimta septiņdesmitajos gados izveidoto muzeju, kā arī pēta un stāsta vēsturi par dzīvi Zemgales laukos.
Informāciju sagatavoja Sanita Behmane Baibakova
AK Miķelis muzejpedagoģe un tūrisma organizētāja
SVINĒSIM SVĒTKUS KOPĀ
27.09.2023.
Šī gada 30. septembrī no plkst. 12:00 līdz 15:00 atpūtas kompleksā notiks muzeja 45 gadu svinības.
Programmā:
-
Izzinošas aktivitātes visai ģimenei
-
Rudens stafete
-
Mūsdienu lauksaimniecības tehnikas izstāde
-
Putnu barotavu darbnīca
-
Trušu pilsētiņa
-
Ziepju burbuļi
-
Bezmaksas ekskursijas
-
Muzikāls pārsteigums
-
Dabas izglītības ekspozīcija “Dabas klase”
-
Zinātniskais institūts BIOR
-
Gardi ēdieni un dzērieni
Ieeja pasākumā bez maksas. 🥳
Uz tikšanos šo sestdien! 🍁